Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat

- közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton reggel az MTI-vel.

A visszahívás a Baromfivirsli csirkemellel elnevezésű, 280 gramm kiszerelésű, 2025.08.06-i minőségmegőrzési idővel rendelkező termékeket érinti.

A közlemény szerint a termék fogyasztása arra érzékeny fogyasztók számára egészségügyi kockázatot jelenthet. A tejérzékenységben nem szenvedők számára biztonsággal fogyasztható.
Az Aldi a hatósággal együttműködve, saját hatáskörben megtette a szükséges intézkedéseket, gondoskodott a kifogásolt tétel forgalomból történő kivonásáról, valamint a fogyasztóktól történő visszahívásáról.

A vállalkozás által megtett intézkedéseket, továbbá a visszagyűjtött termékek további sorsát (megsemmisítését vagy elszállítását) az NKFH nyomon követi - írták.

A közleményben a hatóság azt kéri, amennyiben valaki ebből a termékből vásárolt és a termék még a birtokában van, azt ne fogyassza el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 18. 09:16, csütörtök | Belföld

A Medián szerint a fiatalok elsöprő többsége szavazna a Tiszára a Fidesszel szemben

A 40 évesnél fiatalabb választók körében a Tisza Párt 57 százalékon, míg a Fidesz 14 százalékon áll, derült ki a Medián reprezentatív felméréséből, amit a Momentum megbízásából készítettek, írja a Hvg.hu.

2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt

A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.