Hírek
2014. Április 14. 15:30, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Ál álláshirdető
Külföldi álláshirdetéssel csalt ki pénzt egy Pápa környéki hölgytől a 48 éves F. Károly budapesti lakos. Az ellene folyó büntetőeljárást vádemelési javaslattal zárta le a Pápai Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya.
A rendelkezésre álló adatok szerint a sértett 2013. március 6-án az egyik internetes felületen figyelt fel a külföldi munkát ajánló hirdetésre. A megadott telefonszámon felvette a kapcsolatot egy férfivel, majd a kedvező munkalehetőség reményében – az első havi külföldi szállás díja címén – elutalt számára 68.000 forintot. A férfi a pénz megérkezéséig többször is hívta a sértettet, ám a későbbiekben már nem vette fel a telefont és a beígért munkaszerződést sem küldte.
A nyomozás adatai F. Károlyhoz vezettek, akiről kiderült, hogy más Rendőrkapitányság is folytatott ellene eljárást számos, hasonló módszerrel elkövetett bűncselekmény miatt. F. Károlyt 2014. március 7-én fogták el.
A gyanúsított ellen csalás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott büntetőeljárás iratait 2014. április 10-én vádemelési javaslattal küldte meg az eljáró hatóság a Pápai Járási Ügyészséghez.
Fotó illusztráció (ricsakok.hu)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi
Közösségi tojásfa díszítés Pápán
Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi
Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi
Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.
2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi
Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki
A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.
2026. Április 02. 09:32, csütörtök | Helyi
Pápa is csatlakozik a Nem Oké kampányhoz – közösen lépnek fel az iskolai bántalmazás ellen
Fontos kezdeményezéshez csatlakozik Pápa: a város részt vesz a „Nem Oké” elnevezésű országos kampánysorozatban, amelynek célja az iskolai bántalmazás, vagyis a bullying visszaszorítása és megelőzése.

