Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2025. Július 01. 09:19, kedd | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

A veszprémi érsek felmentette dr. Mail Józsefet a Szent István vértanú Plébánia plébániai kormányzói tisztségéből

A veszprémi érsek felmentette dr. Mail Józsefet  a Szent István vértanú Plébánia plébániai kormányzói tisztségéből

Dr. Udvardy György érsek úr az alábbi személyi változásokról döntött a Veszprémi Főegyházmegyében - íjra a Veszprémi Érsekség honlapja:

2025. augusztus 1-i hatállyal:

- DR. MAIL JÓZSEF c. apát, kanonok, főesperes, plébániai kormányzó urat köszönete nyilvánításával felmentette a Pápa I. Szent István vértanú Plébánia plébániai kormányzói tisztségéből, és a Szent István R. K. Általános Iskola lelkiigazgatói tisztségéből. További intézkedésig megmarad a Pápa IV., Kálvária Plébánia plébániai kormányzói és főesperesi tisztségében.

-MERVA PÉTER plébános urat felmentette a Pápa III., Szent Benedek Plébánia plébánosi tisztségéből, és három évre átengedte lelkipásztori szolgálatra az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyébe.

- CSÉRY GERGŐ pacsai plébános urat felmentette a Pacsai, Nemesrádói, Zalaszentmihályi és Zalaapáti Plébániák ellátása alól, egyúttal kinevezte a Pápa I. Szent István vértanú Plébánia plébánosává, a Pápa III., Szent Benedek Plébánia oldallagos ellátásával, és a Szent István R. K. Általános Iskola lelkiigazgatójává.

- Pápa-Borsosgyőr fíliát a Pápa III., Szent Benedek Plébániától elcsatolta, és a Nyárádi Plébánia fíliájává tette.

Fotó: Veszprémi Érsekség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi

Prevenciós előadások a pápai kistérségben

Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.

2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi

Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét

Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.

2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi

Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben

A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.

2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi

Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó

A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.