Hírek
2017. November 27. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A vártnál nagyobb lehet az online vásárlások részaránya az adventi hetekben
A vártnál is nagyobb lehet az internetes vásárlások részaránya az adventi hetekben - mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára vasárnap az M1 aktuális csatornán.
Vámos Györgyöt az OKSZ becsléséről kérdezték, amely szerint az idén karácsonykor ajándékokra 100 milliárd forintot költenek a magyarok.
A főtitkár úgy fogalmazott: jelenleg, túl a fekete péntek "sokadik hullámán", úgy tűnik, a vásárlásokon belül a korábbi várakozásoknál is nagyobb lesz az internetes vásárlások részaránya. Korábban 20 milliárd forint körüli összeggel számoltak a fekete pénteki akciósorozatra, de könnyen lehet, hogy a végleges összesítéskor ennél sokkal nagyobb számot kapnak majd. Azok a cégek, amelyek már jelezték, hogy milyen volt a tavalyi fekete péntek-sorozathoz képest a bővülés, kétszámjegyű növekedési mutatókról számoltak be - tette hozzá.
Vámos György szerint az internetes kereskedelem Magyarországon a hibákkal együtt összességében biztonságos. Kiemelte, hogy az ilyen vásárlásoknál 14 napos, indoklás nélküli elállási joga van a vevőnek, és vannak olyan áruházak is, amelyek önként hosszabb elállási időt kínálnak. Hozzátette: a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a jogsértő webáruházakat feltünteti a fogyasztovedelem.kormany.hu weboldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.

