Hírek
2019. December 09. 20:40, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu - Karitasz.hu
A szegénységre hívták fel a figyelmet
Idén Veszprémből indult útjára hazánkban az Egymillió csillag a szegényekért program és egy hét alatt 300 településen gyúltak meg a szeretet fényei.
December 8-án Pápán zárták le az eseménysorozatot a Karitász munkatársai, önkéntesei, az Esterházy-kastély udvarán.
Az ünnepség elején Szijártó László, a Veszprémi Főegyházmegye karitászszervezetének igazgatója köszöntőjében kitért arra, közös felelősségünk, hogy jobban odafigyeljünk a másikra, és próbáljunk segíteni, ahol csak tudunk. Ez Pápán különösen jól sikerült, hiszen amellett, hogy a város adhatott otthont ennek a programnak, a Karitász angyalbatyu ajándékgyűjtő akciójában is rengetegen vettek részt és pl. a tókerti városrész diákjaitól olyan kiemelkedően nagy mennyiségű adomány érkezett be, amely példaértékű.
Az eseményen megosztotta ünnepi gondolatait a felelősségvállalás szükségességéről Dr. Áldozó Tamás polgármester, majd Dr. Mail József apát-plébános és Zagyva Richárd országos karitász igazató-helyettes.

A pápai záró eseményen elhangzott, hogy az akció keretében közel 300 településen több mint 30000 gyertya talált gazdára, melyeket az érdeklődők otthonaikba visznek, hogy karácsony szent estéjén meggyújtsák azt a nélkülözőkre gondolva. Az egész Európában megvalósuló, 1998-ban indult Egymillió csillag a szegényekért elnevezésű szolidaritási program célja minden országban közös: az összetartozás szellemének erősítése, az emberi szolidaritás érzésének erősítése. Figyelemfelhívás arra, hogy a társadalom peremére szorultak felé forduljunk mindanniyan és ki-ki a saját erejének megfelelően próbáljon segíteni másokon. Ez lehet egy gesztus, egy jó cselekedet, vagy bekapcsolódás a Karitász segítő munkájába pénzadománnyal. Magyarországon a szolidaritás egymillió csillaga 2008-ban indult el, azóta minden évben arra figyelmeztet, hogy vannak nálunk sokkal nehezebb sorsú emberek, figyeljünk rájuk.
Az ünnepi szavakat és az akciót bemutató köszöntők között a pápai Szent Benedek kórus adventi készületünket segítve egyházi énekekkel mélyítette a résztvevőkben a szolidaritás gondolatait.
A program alatt mécsesekből formálták meg a Karitász önkéntesei a szeretet lángját jelképező Karitász logót, a lángoló keresztet.
A gyertyákért felajánlott adományokat a Karitász a hátrányos helyzetűek téli megsegítésére fordítja. Ételosztások, élelmiszercsomagok, szeretetvendégségek, kályhák és tűzifa nyújt majd valódi segítséget családok százainak.
Forrás: Karitasz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi
Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt
Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.
2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi
A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját
Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.
2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi
Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján
A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.
2026. Június 21. 19:04, vasárnap | Helyi
Ivóvízcsapokat és párakaput helyeztek ki Pápán a kánikula idejére
A nyári hőségben a felfrissülést és a megfelelő folyadékpótlást segítik azok az ivóvízcsapok és a párakapu, amelyeket a Pápai Vízmű Zrt. helyezett ki a város több pontján.

