Hírek
2012. December 15. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A saját bevételek és a helyi adók is az önkormányzatnál maradnak
Jegyzői értekezletet tartottak Békéscsabán. A Nemzetgazdasági Minisztérium részéről dr. Berczik Ábel főosztályvezető számolt be az önkormányzati rendszer finanszírozásának változtatásairól, ahol kiemelte a közigazgatási rendszerben történt módosításokat is - írja a Békés Megyei Hírlap.
A saját bevételek, helyi adók, így az iparűzési adó is az önkormányzatnál marad – emelte ki dr. Berczik Ábel. A személyi jövedelemadó, az illeték és a gépjárműadóból befolyt összegekből viszont nem utal vissza annyit az állam, mint korábban. Elmondta, idén 1041 milliárd forintot kaptak az önkormányzatok, ezzel szemben 2013-ban 636 milliárd forintra számíthatnak. Negyven százalékkal kevesebb lesz a támogatás, azonban ez arányban van azzal, hogy hány feladat került át az önkormányzatoktól az államhoz. A települések lakosonként is kapnak forrást, 2700 forintot, de legalább 3 millió forintot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld
MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt
Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

