Hírek
2024. December 03. 19:35, kedd |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
A piacon tartott lakossági fórumot Marton Sándor
A piaci árusok keresték fel az önkormányzati képviselők. Azt szeretnék, ha az új városvezetés - az előzővel szemben - valóban partnerként kezelné őket, meghallgatná a javaslataikat és együttműködne velük.
A múlt pénteki fórumon számos problémakört érintettek a jelenlévők, a piaci árusító helyek elhelyezésétől kezdve a parkolási nehézségeken és a termelői piac gondolatán át egészen a kéregetők, kötekedők okozta közbiztonsági kérdésekig. Marton Sándortól megtudtuk, a rendszeresen megjelenő árusok azt kifogásolják, hogy az egész évre helyet váltók hátrányt szenvednek azzal, hogy ha reggel 6-ra nem jelennek meg, akkor a helyüket kiadhatják másnak. Ezen szeretnének változtatni, hiszen például a téli időszakban a korai érkezést indokolatlannak tartják.
Árusok elhelyezése
Az üzlethelyiségek bérlői parkolási lehetőséget szeretnének kapni a bérleményükhöz, a jelenlegi szerződésük értelmében ugyanis a bérleti díjon túl parkolójegyet kell vásárolniuk. Szeretnék a Szabadság utca felőli, zöld falon belüli parkolóhelyeket használni, nem csak a piac napokon. Csakugyan problémát okoz az árusító helyek elhelyezése. Az árusok szűknek tartják a helyet a kerékpárút mellet, ráadásul a nagy köves murván meglehetősen kényelmetlen az ácsorgás, továbbá a Gróf út felé eső rész már kiesik a vásárlóknak. Szeretnék a parkoló egy részét igénybe venni árusításra, ezzel kapcsolatban Marton Sándor rendeletmódosítást fog kezdeményezni, jelenleg ugyanis parkoló nem használható kereskedelmi tevékenységre.
Közbiztonság
Szóba került a kéregetők, kötekedők kérdésköre. A piacon és az autóbusz állomás környékén rendszeresen jelennek meg olyan elemek, akik kéregetnek, adott esetben kötözködnek is, félelmet keltenek másokban. A piaci árusok nagyobb hatósági jelenlétet szeretnének, ezen problémák megelőzése érdekében.
Fizető parkolás
Az árusok szerint sok vásárlót távol tart a fizető parkolás is. Marton Sándor arra fog javaslatot tenni, hogy kedden és pénteken délelőtt nyissák fel a sorompókat és biztosítsák az ingyenes parkolást, így támogatva a piaci kereskedőket.
Szó volt a piaccsarnok beázásáról is, a problémát az okozza, hogy szeles, esős napokon a csapadék bejut oldalról a csarnokba. Meg fogják vizsgálni a technikai lehetőségeit ennek orvoslására.
Marton Sándor szerint a módosítások nem jelentenének jelentős bevételkiesést a városnak, sőt, mivel várhatóan azok hatására megélénkül a piaci forgalom, így az árusok száma is újra megszaporodhat. A módosításokkal kapcsolatban megkezdődött az egyeztetés a jogszabályi változtatások tekintetében.
Zajlik a termelői piac előkészítése
Marton Sándor megfogalmazta tervét - a piaccsarnok egy részét érintő - termelői piac létrehozására. Meg szeretnék keresni a környékbeli kistermelőket, akiknek nem megoldott az értékesítése. Szeretnék őket meggyőzni arról, hogy árusítsanak a pápai piacon, ezzel a termelő közvetlenül a vásárlónak tudná értékesíteni a jó minőségű, egészséges terményét. A képviselő a Nemzeti Agrárkamarát már megkereste az ügyben, zajlik a termelői piac előkészítése. Marton Sándor elmondta, a korábbi cserépvásárok, kézműves piacok felélesztésére is törekedni fognak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi
Prevenciós előadások a pápai kistérségben
Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.
2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi
Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét
Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.
2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi
Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben
A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.
2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi
Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó
A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.

