Hírek
2022. Július 25. 09:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.
A pápai rendőrök óvatosságra intik a felhasználói fiókok tulajdonosait
A sértett 2022. július 20-án értesítette a rendőrséget arról, hogy az elmúlt napokban valaki belépett az e-mail fiókjába és megváltoztatta a jelszavát, így azt használni már nem tudja.
A Pápai Rendőrkapitányság információs rendszer vagy adat megsértése vétsége miatt rendelt el nyomozást ismeretlen elkövető ellen.
A felhasználói fiókok ( pl. közöségi oldalak, levelezési fiókok) megfelelő védelme az ott tárolt személyes adatok, információk, fényképek, videók miatt különösen fontos. Ha illetéktelen személy lép be a felhasználói fiókba, az ott található információkat megszerezheti és azokkal vissza is élhet, például nagy nyilvánosság részére közzéteheti vagy akár zsarolhatja az áldozatot. Ezek megakadályozása miatt a rendőrség kéri, hogy fogadja meg az alábbi tanácsokat:
• Az illetéktelen hozzáférés megelőzése érdekben válasszon megfelelő erősségű jelszót, amely nem kapcsolódik a személyéhez. A különböző oldalak többféle lehetőséget biztosítanak a felhasználói fiókok védelmére. Ismerje meg ezeket, válassza ki az Önnek megfelelőt!
• A nem kizárólagosan használt számítógépen (iskolában, munkahelyen, ismerősnél, nyilvános helyen) mindig jelentkezzen ki a felhasználói fiókjából! A böngésző bezárása nem elegendő, mivel az oldal újbóli megnyitása esetén belép az utoljára használt felhasználói fiókba. Az ilyen számítógépeken a felhasználói nevét és jelszavát soha ne jegyeztesse meg a böngészővel!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 19:18, péntek | Helyi
Kigyulladt egy lakóház pincéje Pápadereskén
A Rákóczi utcába a pápai tűzoltók több egysége vonult.
2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi
Közösségi tojásfa díszítés Pápán
Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi
Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi
Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.
2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi
Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki
A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.

