Hírek
2019. Április 30. 15:45, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
A pápai munkásotthonnál gyűlt össze az ellenzék és a szakszervezetek
A Munka Ünnepe alkalmából tartottak megemlékezést az egykori munkásotthonnál.
A szocialisták hagyományos rendezvényére a Demokratikus Koalíció és a Jobbik helyi szervezetének képviselői is elmentek. Kovács József, az MSZP helyi elnöke köszöntötte elsőként az emlékezőket. Felidézte, a pápai munkásotthont Balla Róbert zsidó orvos építtette az 1900-as évek elején. – Nekünk, pápai szocialistáknak mindig feladatunk és kötelességünk lesz, hogy emlékét és emléktábláját védjük, megkoszorúzzuk, ne engedjük elfeledtetni a tér nevének levétele után sem a fehérterror idején kivégzett, egykor köztiszteletben álló önkormányzati képviselő emlékét – hangsúlyozta Kovács József. A képviselő hozzátette, közeleg az európai uniós csatlakozásunk évfordulója is. Ezzel kapcsolatban elmondta, a felzárkózásra kapott uniós források ellenére sem sikerült utolérnünk az uniós országos gazdasági teljesítményének átlagát, sőt, a visegrádi országok között éllovasból sereghajtók lettünk.

László Zoltán, a Vasas Szakszervezeti Szövetség alelnöke köszöntőjében azt mondta, a rendszerváltáskor azt gondolta, egy jobb és élhetőbb világ felé megyünk és a társadalmunk emberibbé válik. – Ma csodálattal kell visszatekintenünk 110 évvel ezelőttre, amikor voltak olyan emberek, akik értették, érezték, hogy a munkásoknak is vannak szükségleteik, mivel mára ez a felelősségteljes gondolkodás hiánycikk lett – fogalmazott. Szerinte ma hatványozottan fontos, hogy a munkások kikapcsolódásának és tanulásának lehetőségei meglegyenek, hiszen a negyedik ipari forradalom zajlik, így az a munkás, aki nem képezi magát, egyre rosszabb helyzetbe kerül. – Ma mikor fog kikapcsolódni, feltöltődni és tanulni a 21. század magyar dolgozója – tette fel a kérdést a szakszervezeti vezető.

Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség Elnöke szerint május elsején azokra a munkásokra emlékezünk, akik megküzdöttek azokért a szerzett munkásjogokért, amelyek mára természetessé váltak, mint a társadalombiztosítás, a nyugdíj, vagy a szabadnapok. Ugyanakkor azt mondta, hogy ezeket a szerzett jogokat a mai kormány rendre csorbítja. – A legnagyobb munkásárulás az volt, amikor 2010-ben csorbította a sztrájkjogot ez a kormány, elvéve azt az eszközt, amellyel a munkás megvívhatja a harcát a tőkéssel – mondta Kordás László, aki szerint a kormánynak fel kellene vérteznie a munkásokat, hogy tudjanak harcolni a jogaikért.

A megemlékezés koszorúzással és a Szózat hangjaival zárult.






Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:48, szerda | Helyi
„Egy ingatlan 24 órában eladó” – Interjú Molnár Márk Istvánnal, a pápai régió hatszoros Aranycsapat-tag ingatlanszakértőjével
A pápai szakértőt a sikereiről, a piaci titkokról és a közel 400 sikeres ügylet mögötti munkáról kérdeztük.
2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi
Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt
Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.
2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi
A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját
Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.
2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi
Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján
A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.

