Hírek
2018. Január 27. 10:40, szombat |
Belföld
Forrás: mti
A magyarok harmada jár termálfürdőbe - Három megyében kiemelkedően
A kutatás szerint három megye vezeti a rendszeresen termálfürdőzők rangsorát:
Jász-Nagykun-Szolnok, Tolna és Komárom-Esztergom megyékben a legmagasabb a termálvizes fürdőhelyeket több-kevesebb rendszerességgel látogatók aránya.
A válaszadók 34 százaléka legalább évente megy termálfürdőbe, 39 százalékuk két-három évente, vagy ennél ritkábban látogat gyógyfürdőt, negyedük pedig jelezte, hogy soha nem járt még termálfürdőben.
A kutatás alapján a termálfürdőzés a fiatalok és középkorúak körében is népszerű. A 18-24 éveseknek és a 35-44 éveseknek is több mint harmada jár legalább évente termálfürdőbe, 37 és 36 százalékuk. Mellettük két korcsoport emelkedik még ki: a 45-54 évesek 37 százaléka, az 55-64 éveseknek pedig 39 százaléka jár legalább évente fürdőzni.
A válaszadók 40 százaléka szerint a reumás panaszokra van jótékony hatással a gyógyvíz, másodikként pedig a gyulladásos ízületi és gerincbetegségeket említette 28 százalékuk. Harmadik helyen az ízületi műtétek utókezelése, valamint a törések, baleseti sérülések és mozgásszervi műtétek utáni rehabilitáció végzett 20 és 18 százalékkal.
A kutatást a Tárki Társadalomkutatási Intézet Zrt. készítette a NaturMed Hotel Carbona megbízásából tavaly októberben.
A turisztikai jelentőségű fürdők a Magyar Turisztikai Ügynökség beszámolója és a statisztikai hivatal adatai szerint is népszerűek: 28,8 milliós vendégforgalmat, és 64,2 milliárd forint bevételt generáltak 2016-ban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 21. 07:31, péntek | Belföld
Csapadékossá válik az idő a hétvégére
Pénteken még nagyrészt napos időre van kilátás, de szombattól többfelé esőre kell készülni.
2025. Március 21. 07:29, péntek | Belföld
Orbán Viktor: megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében
Megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében, ameddig a magyarok nem mondják el véleményüket Ukrajna európai uniós tagságáról, addig semmilyen ezzel kapcsolatos közös álláspontot nem tudunk támogatni
2025. Március 20. 08:00, csütörtök | Belföld
6000 megawatt felett termeltek a hazai naperőművek
Kedden újabb csúcsokra ért a magyarországi zöldenergia termelés.
2025. Március 20. 07:54, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén
A brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén, Európának új vezetésre, új patrióta vezetésre van szüksége, amely nem a saját hatalmát építi, hanem a nemzetek Európáját erősíti