Hírek
2012. Június 22. 08:28, péntek |
Helyi sport
Forrás: Pápa-ma.hu, Infopapa.hu (Sz.Zs.)
A Lombard nem megy sehova!
A minden évben felreppenő pletykát, hogy az Új Lombard Sport Kft. más város futballcsapatát támogatná a jövőben, a csütörtöki képviselő-testületi ülésen újra megcáfolták.
Az ülésen Szemán György, a Lombard klubigazgatója számolt be a Lombard Pápa Termál FC tevékenységéről. A tájékoztatót 13 igennel elfogadták a képviselők. Az önkormányzat és a klub újabb 5 éves szerződést írt alá. Az ülést követő sajtótájékoztatón dr. Áldozó Tamás polgármester a következőket mondta:
- Bár egy pillanatig nem volt kétséges az, hogy az együttműködő partnerek szándéka mire irányul, azért szeretném, ha most visszakérdeznének azok a jól értesültek, akik tudni vélték, hogy Zalaegerszegen, Szombathelyen és Budapesten folytatja tovább ez a kft. a működését. Én azt gondolom, hogy az elmúlt nyolc évben korrekt partneri viszony alakult ki a két fél között. Olyan, amely nagyon hosszú távra meghatározza ezt az együttműködést. A két fél szándékai, akarata ebben az esetben is találkozott, így újabb öt évre kötöttük meg a szerződést. A támogatási összeg nem változott, továbbra is 55 millió forinttal támogatja a város NB/I-es szereplés esetén az Új Lombard Sport Kft-t. Maradt az eredmény centrikusság és a negyedéves elszámolási rendszer is, továbbá a város érvényesítheti a támogatási összeg csökkentését abban az esetben, ha a csapat nem az elvárt helyen, a 7-10. közötti helyen szerepel - mondta a polgármester.
A Pápa-ma cikke szerint Áldozó Tamás a sajtótájékoztatón hozzátette, a Lombard NB/I-es szereplése a látványsportágak társasági adó finanszírozásának köszönhetően több százmilliós lehetőséget jelent a pápai utánpótlás számára. Kifejtette, minden olyan közpénz, amit a város a Lombard támogatására költ el, többszörösen visszatérül a helyi utánpótlásnak, hisz abban az esetben, ha NB/I-es csapat utánpótlása pályázik társasági adóra, akkor az utánpótláskorú játékosonként 1 millió forintra pályázhat. Ha nem NB/I-es csapatról van szó, a pályázható legnagyobb összeg kettőszáz ezer forint/fő, tehát minden egyes utánpótláskori játékos esetén 800 ezer forint többletlehetőséget jelent évente az NB/I-es szereplés. Pápán hozzávetőlegesen kétszáz fiatal sportol, így 160 millió forint többletlehetőséget jelent ez a pápai fiataloknak.
Fotó: Naplo-online.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
2026. Június 03. 14:11, szerda | PR
A NAV 2026-os ellenőrzési irányelvei: mire készüljenek a vállalkozások?
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyilvánosságra hozta 2026-os ellenőrzési tervét, amelyből egyértelműen látszik, hogy az adóhatóság továbbra is az adatvezérelt, kockázatalapú kiválasztásra építi ellenőrzési gyakorlatát.
2026. Június 03. 14:08, szerda | PR
Hogyan kezelhető hatékonyan egy adóellenőrzés?
Egy vállalkozás vezetője számára az egyik legnagyobb stresszhelyzetet sokszor nem egy piaci válság vagy egy fontos partner elvesztése jelenti, hanem egy váratlan adóhatósági vizsgálat.
2026. Június 03. 14:05, szerda | PR
Így alakítható ki a sikeres és produktív napok alapja
A napunk első hatvan perce döntő fontosságú a mentális fókusz és a napi teljesítmény szempontjából.

