Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2012. Február 01. 10:47, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A kormány már a Malév leállására készül

A kormány már a Malév leállására készül

Kedd este hat órakor lépett hatályba az a kormányrendelet, amely felkészül a MALÉV esetleges csődjére.

Két milliárd forintos keretet különített el a kabinet arra az esetre, ha a nemzeti légitársaság fizetésképtelenné válna.

Eszerint a kártalanítás és segítségnyújtás azon utasok számára biztosítható, akik érvényes menetjegyüket a MALÉV menetrend szerinti járatainak leállását megelőzően vásárolták meg, és jegyük a légitársaság üzemelése beszüntetésének napján, valamint azt követően 3 naptári napon belül biztosít jogot az utazásra; vagy, akik a MALÉV Zrt. menetrend szerinti járatának leállása napján vagy azt megelőzően a célállomásra már elutaztak, és a visszafelé útra 2012. február 29-ig érvényes MALÉV menetjeggyel rendelkeznek. Az esetleges kárigényeket március 31-ig lehet érvényesíteni.

Kedden még a Malév igazgatósági elnöke azt mondta, hogy szerinte a kormány elkötelezett egy nemzeti légitársaság mellett, amelyet a cég stratégiailag kiemeltté minősítése is bizonyít. Berényi János a minősítést olyan védernyőnek nevezte, amely alatt a társaság működni tud, vinni tudja az utasokat menetrend szerint, és mint mondta, reméli, hogy ez így is marad. Hozzátette, hogy ilyen csődvédelem alatt álló légitársaságra máshol is van példa. A Malév igazgatósági elnöke elismerte, hogy állami forrásra nem számíthat a légitársaság, de egyéni befektetőre igen. Állítólag több potenciális befektetővel folynak tárgyalások. Egyelőre viszont a közelmúltban lezárult uniós vizsgálat eredményeképp viszont az állam nem hogy nem adhat újabb tőkeinjenkciót, de a korábban adott 100 milliárd forint körüli összeget is vissza kell fizettetnie.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kormány, MALÉV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld

MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt

Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban

2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld

Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok

Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.