Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2014. Április 07. 09:39, hétfő | Helyi
Forrás: Papa-ma.hu

A Jobbiknál örülnek az eredménynek

A Jobbiknál örülnek az eredménynek

Sokat erősödött a párt az előző választásokhoz képest. Ferenczi Gábor megelőzte az országosan is ismert Gőgös Zoltánt.

A párt helyi vezetői, aktivistái és országgyűlési képviselőjelöltje a Szent László utcai Jobbik irodában figyelte a beérkező eredményeket és a televíziós választási műsorokat. A Nemzeti Szalonban izgatott, bizakodó hangulat uralkodott. Ferenczi Gábor a Pápa központú választókerület jelöltje elsősorban köszönetet mondott mindazoknak, akik segítettek a kampányban, és akik a nemzeti oldalt erősítették. Az akkori eredményeket látva úgy fogalmazott, markáns erősödés mutatkozik a kistelepüléseken, míg Dabronyban négy évvel ezelőtt nem sikerült győznie, addig most például ott is és Kupon is egyéniben és listán is első lett, de Nagyacsádon is győzelmet szerzett a Jobbik.
-A választókerület minden szavazókörében érezhető a Jobbik megerősödése, Pápán 2010-ben nem tudtuk megelőzni egy szavazókörben sem az MSZP-t, most pedig több szavazókörben is a második helyen végeztünk. Abban bízom, hogy itt a választókerületben és országosan is legalább a második helyet meg tudjuk szerezni, ami tekintettel arra, hogy a Jobbiknak sokkal kevesebb anyagi- és médialehetősége volt a kampányban egy hatalmas eredmény lenne.
Ferenczi Gábor hozzátette, nagyon sokat dolgoztak és ennél többet nem lehetett volna hozzátenni az eredményhez. Reményei szerint ez az erősödés nem fog megállni és az önkormányzati választáson sokkal több önkormányzati képviselője lesz a Jobbiknak, mint 2010-ben. Arra a kérdésre, hogy nem félő-e, hogy Európa megijed a Jobbik előretörésétől, Ferenczi Gábor így válaszolt:
- Mitől ijedne meg? Az a normális értékrend, amit a Jobbik képvisel. Tőlünk nyugatra az, hogy valaki a saját nemzetének az érdekeit vállalja fel és képviseli, minden párt számára a nemzeti minimum kell, hogy legyen. Azt tartom szomorúnak, hogy Magyarországon egyedül a Jobbik Magyarországért Mozgalom képviseli a nemzeti érdeket, szemben a külföldi tőke magyarországi helytartójaként működő, egymást váltó balliberális és jobbliberális pártokkal.
Ferenczi Gábor úgy értékelte, a Jobbik jól tudta mozgósítani szavazótáborát és abban bízik - mivel a párt a fiatalok körében már most is az első helyen áll - a következő választáson még jobb eredményt ér el.

Fotó: archív

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 08:48, szerda | Helyi

„Egy ingatlan 24 órában eladó” – Interjú Molnár Márk Istvánnal, a pápai régió hatszoros Aranycsapat-tag ingatlanszakértőjével

A pápai szakértőt a sikereiről, a piaci titkokról és a közel 400 sikeres ügylet mögötti munkáról kérdeztük.

2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi

Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt

Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.

2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi

A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját

Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.

2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi

Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján

A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.