Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2012. Augusztus 07. 14:54, kedd | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

A Jobbik optimistán látja a pápai kórházban bekövetkező átalakításokat

A Jobbik optimistán látja a pápai kórházban bekövetkező átalakításokat

Erőss Bulcsú, a párt önkormányzati képviselője találkozott dr. Vörös Ibolyával, a pápai kórház főigazgatójával.

Erőss Bulcsú mint mondta, nem akart beállni az MSZP mellé demagóg módon beállni és információ hiányában valótlanságokat tényként közölni.

Engedélyezett hálapénz
A politikus a megbeszélésen megtudta, hogy a nőgyógyászati osztályon öttel csökken az aktív ágyak száma, de minden más osztályon marad a régi működési rendszerben. A főigazgató asszony szerint így is megoldható a nőgyógyászat zavartalan működése. A szemészeti és urulógiai osztályokon az egynapos beavatkozásokat preferálják majd - tudta meg a képviselő. - Különböző osztályon belüli ágyak átcsoportosításával a kórházvezető elmondása szerint még jól is járt az intézmény - fejtette ki tapasztalatai Erőss Bulcsú. A politikus elmondta továbbá, hogy Vörös Ibolya engedélyezte a pápai kórházban a hálapénz elfogadását, mivel szerinte a dolgozók bére meglehetősen alacsony.

A kórházban nincs magánrendelés
Elbocsátások nem voltak és nem is tervezik az intézményben. A főorvos asszony szerint a fenntartói változásból a betegek semmit nem vesznek észre. Erőss Bulcsú azon kérdésére, hogy folyik-e a kórházban magánrendelés a délutáni órákban, dr. Vörös Ibolya határozott nemmel válaszolt.

Erőss Bulcsú szerint jónak mondható, hogy a pápai intézmény egyes, illetve kettes ellátási szintet képvisel a hármas skálán, mivel a Veszprém megyei kórház is csak nyolc területen éri el a hármas szintet. Erőss Bulcsú megnyugtatónak nevezte a főigazgató asszony által elmondottakat.

Leülnek a cigányság vezetőivel
Erőss Bulcsú üdvözölte, hogy dr. Áldozó Tamás polgármester elfogadta az a jobbikos ajánlatot, hogy üljenek le és együtt dolgozzanak ki megoldási javaslatot a cigány-magyar együttélés problémáira. Szerinte annak sincs akadálya, hogy a polgármester a cigány kisebbségi önkormányzatot is bevonná a megbeszélésekbe. - Nem szeretnénk a cigányságot kizárni az őket is érintő kérdések megtárgyalásából, azonban olyan cigányvezetővel vagyunk csak hajlandóak leülni, aki nem büntetett előéletű.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi

Prevenciós előadások a pápai kistérségben

Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.

2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi

Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét

Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.

2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi

Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben

A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.

2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi

Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó

A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.