Hírek
2012. Október 26. 13:23, péntek |
Helyi önkormányzati
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.), Pápa-ma.hu
A Jobbik elutasította a járási hivatal felállítását
Erőss Bulcsú önkormányzati képviselő sajtótájékoztatón értékelte a csütörtöki testületi ülés napirendi pontjait.
A Jobbik elutasította a járási központ létrehozásáról megkötött megállapodást. Erőss Bulcsú úgy fogalmazott, hogy ha nem Magyarországon élne, még el is hinné dr. Kovács Zoltán kormánymegbízott pozitív jövőképét. Erőss Bulcsú ugyanis az ülésen több kérdést is feltett a járási központ kialakításával kapcsolatban: a lakosságot érintő esetleges negatív hatásokról, arról, lesz-e köztisztviselői bér- illetve létszámcsökkentés, továbbá hogy milyen módon számol majd el egymás között az önkormányzat és a kormány a Városháza rezsiköltségeiről.Dr. Kovács Zoltán elmondta, kormányzati döntés szerint a közszolgálati dolgozók bére nem csökken, a létszámleépítés pedig arra vonatkozik, hogy a nyugdíjba vonulók helyett nem vesznek fel újakat. A helyiségek közös használata tekintetében a kormánymegbízott elmondta, a megállapodásban szerepel, hogy a rezsit a felek négyzetméter arányában osztják meg egymás között.
Erőss Bulcsú indítványozta az ülésen egy helyi termelői piac megvalósítását, ám a javaslatot a testület nem szavazta meg. A polgármester elmondta, a pápai piacban a helyi termelői piac is benne foglaltatik, de ha igény mutatkozik egy külön őstermelői piac létrehozására, az üres piaci napok valamelyikén biztosítanak erre lehetőséget.
A közoktatási intézmények államosításával kapcsolatban a jobbikos képviselő borulátó. - Bizonyos idő elteltével mondhatja azt az állam, hogy kihasználtság hiányára hivatkozva bezár, vagy összevon iskolákat, ezáltal pedagógus munkahelyek kerülhetnek veszélybe. Erőss Bulcsú javaslata szerint ennek megakadályozása érdekében érdemes lenne egy közhasznú alapítványt létrehozni, mely megkapná a közoktatási intézmények kezelési jogát. A politikus szerint a polgármester nem reagált a felvetésére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi
Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége
A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.
2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi
A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán
Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.
2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi
Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak
Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.
2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi
Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte
A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.

