Hírek
2016. Augusztus 08. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: police.hu
A hős sárvári rendőr húsz percen át tartotta a víz felett a fuldoklót
A rendőrségre délután érkezett a bejelentés, hogy egy nő beleesett a Rábába. A sárvári rendőrök még idejében kiérkeztek, egyikük a folyóba ugrott, és az erős sodrás ellenére sikerült megmentenie a fuldoklót.
Mintegy húsz percen át tartotta a víz felett egy folyóba esett fába kapaszkodva, míg társai megtalálták, és kihúzták őket. Papp Csaba rendőrtörzszászlós volt az, aki az esőzésektől megáradt, így az átlagosnál magasabb vízállás és az erős sodrás ellenére a folyóba ugrott és a sodrással szembe úszva megragadta az időnként már a vízben alámerülő nőt - írta a történtekről a police.hu.
A rendőr átkarolta az asszonyt és mintegy 150 méteres sodródást követően egy folyóba dőlt fába sikerült megkapaszkodnia. Közel húsz percig tartotta az asszonyt a parancsnok, mire két társa, valamint a katasztrófavédelem munkatársai rájuk találtak és közös erővel kihúzták őket a vízből.
A mentőszolgálat munkatársai már a parton várták az asszonyt és rendőrt, aki mindössze egy kis hámsérüléssel megúszta a délutáni kalandot. A 62 éves sárvári nőt pedig kórházba szállították.
A kép illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.

