Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld
Forrás: MTI

A hétvégén is enyhe, de borult idő várható

A hétvégén is enyhe, de borult idő várható

A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.

A hőmérséklet csúcsértéke általában 5 Celsius-fok körül alakul, de pénteken a Dunántúl nyugati részein akár 10 fok is lehet - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken döntően borult, párás, helyenként tartósan ködös idő várható, szitálás szinte bárhol előfordulhat. A Dunántúl nyugati részein azonban kevesebb lehet a felhő, így ott napsütésre is lehet számítani. A légmozgás gyenge marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 3 és 8 fok között változik, de a nyugati határszélen néhol 10 fok is lehet.

Szombaton is borult, párás, foltokban tartósan ködös idő várható, helyenként szitálás is előfordulhat. A légmozgás gyenge marad. A hőmérséklet hajnalban mínusz 1 és plusz 6, délután 2 és 7 fok között alakul.

Vasárnap túlnyomóan borult, párás idő várható, de északkeleten és északnyugaton átmenetileg felszakadozhat a felhőzet. Helyenként előfordulhat szitálás, kisebb eső is. Az északnyugati, nyugati szél néhol megélénkül. A hőmérséklet hajnalban 0 és plusz 5, délután 2 és 7 fok között alakul.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.