Hírek
2015. Október 15. 08:14, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A fél országban jelentős esőzésre figyelmeztetnek
A csütörtökön várható jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország nyugati és középső területein tizenkét megyére és a fővárosra is figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtök reggel az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Győr-Moson-Sopron, Somogy és Veszprém megyében másodfokú figyelmeztetés van érvényben.
Budapesten és Pest megyében, valamint Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Komárom-Esztergom, Nógrád, Tolna, Vas és Zala megyében elsőfokú a figyelmeztetés ugyancsak a nap folyamán várható sok eső miatt.
A meteorológiai szolgálat azt írta: a dél felől egymást követő csapadékzónák hatására a Dunántúlon, valamint az ország középső részén éjfélig további jelentős mennyiségű esőre van kilátás. Az említett tájakon 20-30, de Somogy, Veszprém és Győr-Moson-Sopron megyében 30-40 milliméter csapadék is hullhat.
A csendes eső mellett főként a Dunántúlon előfordulhat egy-egy zivatar is - tették hozzá.
Az előrejelzés szerint a legmagasabb nappali hőmérséklet 14-19 Celsius-fok között valószínű, de a Tiszántúlon 20, 21 fok is lehet. Késő estére 11-16 fok közé hűl le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.

