Hírek
2012. Január 15. 10:33, vasárnap |
Helyi
Forrás: InfoPápa.hu
A doni áttörésre emlékeztek!
A Jobbik Magyarországért Mozgalom Pápai Alapszervezete és a Hit Pajzsa Nemzeti Egylet közös megemlékezést tartott szombat délután az Esterházy úti II. világháborús emlékműnél.
Győrfi Endre egy 1938-as imádságoskönyvből olvasott fel egy imát a hazáért, majd Orbán Imre, a Jobbik pápai elnöke köszöntötte az egybegyűlteket. A hóviharokkal tűzdelt megemlékezésen a politikus felidézte a csaknem hetven évvel ezelőtt történteket. 1943. január 12-14 között a Szovjet hadsereg áttörte a magyar arcvonalat a Don kanyarnál. A 200 ezres seregből 120 ezren soha nem tértek haza. Orbán Imre a doni áttörés részleteit ismertette az emlékezőkkel, valamint vitéz Szombathelyi Ferenc életét is bemutatta, aki több magyar hadtestet is vezetett a II. világháborúban.
A rendhagyó történelemórát követően Győrfi Endre imádkozott az elesett hősökért, majd gyertyagyújtással és koszorúzással emlékezett a Jobbik Magyarországért Mozgalom Pápai Alapszervezete és a Hit Pajzsa Nemzeti Egylet a II. világháborúban elhunyt magyarokra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:52, kedd | Helyi
A pisztáciás málnacsók lett Pápa Város Fagyija 2026-ban
Az Azzurro Fagylaltozó nyerte a hagyományteremtő szándékkal megrendezett versenyt.
2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi
Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester
Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.
2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi
15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél
A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.
2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi
Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa
A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.

