Hírek
2021. Április 14. 16:50, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A börtönből telefonált és csalt ki pénzt
Vádat emelt a Nyíregyházi Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki elítéltként a börtönből telefonon zsarolt ki 19 embertől csaknem kétmillió forintot - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség vezetője szerdán.
Martossy György megbízott főügyész közleményében azt írta, a jelenleg rablás miatt jogerős fegyházbüntetését töltő vádlottat 2017-ben és 2018-ban egy budapesti börtönben tartották fogva. A férfi több, ismeretlen módon megszerzett mobiltelefonnal véletlenszerűen, illetve a rabtársaitól kapott tippek alapján hívott fel embereket, és magát bírósági végrehajtónak kiadva azzal fenyegette meg őket, hogy rendőrségi támogatással ingóságokat foglalnak le a lakásukban, ha egy órán belül átutalással nem fizetik ki - egyébként a valóságban nem létező - tartozásukat.
A vádlott a beszélgetések alkalmával többször azzal fenyegetőzött, hogy a végrehajtók nemcsak rendőri segítséget vesznek igénybe, hanem lakatost visznek magukkal a lakás kinyitásához - ismertette a főügyész.
Hozzátette, nemfizetés esetén rendőri előállítást is kilátásba helyezett, a kételkedő sértetteket pedig becsületsértés miatti feljelentéssel fenyegette meg.
A férfi fenyegetései komoly félelmet keltettek a sértettekben, akik közül 19-en csaknem kétmillió forintot utaltak át a vádlott ismerőseinek bankszámláira, 30 embert azonban nem sikerült átvernie - közölte Martossy György.
Megjegyezte, az ismerősök az átutalt pénzt felvették és a vádlottnak továbbították, ellenük az ügyészség pénzmosás miatt emelt vádat.
A hivatalos minőség színlelésével elkövetett zsarolás bűntettével és üzletszerű csalás vétségével vádolt, többszörös visszaesőnek minősülő férfi büntetőpere a Nyíregyházi Járásbíróságon folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld
Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados
Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

