Hírek
2016. Február 05. 18:00, péntek |
Helyi
Forrás: blikk.hu
A Blikk szerint Győrffy Balázs több hitelt fizet, mint amennyi jövedelme van
Bámulatos mutatványra képes a Veszprém megyei fideszes képviselő: 260 millió forintos adósságot törleszt félmilliós fizetéséből és a neki járó területalapú támogatásból.
Úgy, hogy elvileg ennél jóval nagyobb lehet a törlesztőrészlete.
A Fidesz egyik parlamenti képviselője, Győrffy Balázs 190,6 millió forintos tartozást vallott be képviselői vagyonnyilatkozatában, plusz 71 millió forint kölcsönt állami földvásárlásra is felvett, de a vagyonnyilatkozatban feltüntetett jövedelmei a törlesztőrészlet töredékére lehetnek elegendőek – írja a Blikk.
Győrffy képviselői fizetése nettó 507 ezer forint, ehhez havi 30 ezer forintnyi őstermelői bevétel, és havi 16 ezres agrártámogatás járhat, illetve hozzáadódhat még az újonnan szerzett földjei után járó havi 790 ezer forintnyi területalapú támogatást, valamint az árverési földek után a jelen állás szerint havi 85 ezer forintnyi bérleti díjat. Ez összesen 1 millió 428 ezer forint bevétel havonta.
A Blikk viszont úgy számol, hogy a törlesztőrészlet egy ekkora hitelnél a lehető legkedvezőbb kondíciókkal számolva is (1,95 százalékos kamat a földárverésen elnyert földekre, 4 százalék a többire) 2 millió 173 ezer forint lenne, mégpedig húszéves futamidő esetén. Ehhez azonban a lap szerint minimum nettó 3 millió 621 ezer forint igazolt jövedelemmel kell rendelkeznie az adósnak egy 2014-es jegybanki rendelet szerint.
A Blikk azért hozzáteszi, elképzelhető, hogy Győrffy felesége sokkal jobban keres, mint a politikus férje, és fizetése a nettó kétmillió forintot meghaladja, de róla a lap semmit nem tud.
Fotó: mti
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:52, kedd | Helyi
A pisztáciás málnacsók lett Pápa Város Fagyija 2026-ban
Az Azzurro Fagylaltozó nyerte a hagyományteremtő szándékkal megrendezett versenyt.
2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi
Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester
Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.
2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi
15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél
A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.
2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi
Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa
A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.

