Hírek
2025. Augusztus 02. 09:01, szombat |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
A Bakony erdeje szolgál díszletül a farkasgyepűi Színházerdő fesztiválhoz
Színházerdő címmel rendeznek színházi sorozatot a Veszprém vármegyei Farkasgyepű melletti erdőben augusztus 7. és 10. között.
A fesztiválnak a Bakony erdeje szolgál díszletéül, a közönség az erdő fái alatt élvezheti az előadásokat - tájékoztatta az MTI-t a színház művészeti vezetője.
Ilyés Lénárd elmondta, hogy augusztus 7-én a Farkasgyepű melletti erdőben Franz Kafka A per, A kastély és Az átváltozás című művei alapján a KafkaPer című előadással kezdődik az Amargant Színházi Műhely nyári sorozata a művészeti vezető rendezésében. Az improvizációkra épülő előadás jellegzetessége, hogy kérdőmondatokban íródott kifejezetten az erdei helyszínre. Az előadás során a szereplők folyamatosan cserélődnek, azaz más-más játssza ugyanazt a szerepet, illetve egy-egy szereplő hirtelen szerepet cserél.
A sorozatban látható lesz még Varró Dániel A leprikónok átka című gyerekelőadása Ács Tamás színész előadásában és rendezésében, Bergics András zenész közreműködésével. Ezen kívül a francia forradalom visszásságait bemutató Saint Just című előadást láthatja a közönség, amelyet már tavaly is bemutatott a társulat Liszkai Tamás rendezésében.
Az előadások hagyományos formai kereteit rendszeresen megújító Amargant Színházi Műhely már évek óta kísérletezik erdei előadások létrehozásával. Idén második alkalommal valósul meg, hogy nemcsak egy előadás születik, hanem teljes erdei színházi programsorozat valósul meg.
A társulat arra hívja fel a figyelmet, hogy a meghatározó élmények eléréséhez érdemes időnként visszatérni a színház valódi gyökereihez, amikor az emberek a tűz körül összegyűlve először táncolták el vagy énekelték meg az előző napi vadászatot - tette hozzá a művészeti vezető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi
Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt
Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.
2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi
Negyven év a harcművészet szolgálatában
2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi
Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket
Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.
2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi
Fókuszban a megelőzés Pápán
A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.

