Hírek
2014. Június 12. 09:02, csütörtök |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
A 800 éves Pápa vízimalmainak 8 évszázada
Ezzel a címmel írt könyvet Molnár Lajos, melynek bemutatóját tegnap délután tartották a Jókai Mór Városi Könyvtár olvasótermében.
A szerző negyedik kötetétBakody Lászlóné, a Jókai Kör alelnöke mutatta be a szép számű közönségnek. A rövid ízelítőből kiderült, a 20. században még ismert Tapolca patak menti vízimalmokat sorrendben, 22 részben mutatja be a szerző, a tapolcafői forrástól kiindulva. Az olvasmányos műből bepillantást nyerhetünk az egyes vízimalmok és környékük történetébe, de magát a molnár mesterséget is bemutatja.
Molnár Lajos a könyvbemutatón elmondta, a történelem iránti érdeklődése már gyermekkorában kialakult, ennél már csak a helytörténet iránti szeretete erősebb. Pápa helytörténetéhez pedig szervesen kötődik a Tapolca és annak vízimalmai, melyeket festmény formájában is megörökített a szerző. Jelenleg ezek a képek díszítik az olvasóterem falát.
A kötet megvásárolható a pápai könyvesboltokban.A könyvbemutatón közreműködött a Pezsgő Kórus.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi
Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán
2026. Március 13. 13:24, péntek | Helyi
Többször bántalmazta élettársát a 25 éves Pápa környéki férfi
2026. Március 13. 07:06, péntek | Helyi
Ujvári Szilvia és Forsthoffer Ágnes személyes kapcsolatáról ír a kormánypárti sajtó
A Mediaworks-höz tartozó Ellenpont cikke szerint Ujvári Szilvia korábban a kertészeti termékekkel foglalkozó Teklandnál dolgozott vezetői pozícióban, amely a Forsthoffer család érdekeltségébe tartozik.
2026. Március 12. 14:12, csütörtök | Helyi
38 kórház bezárását tartalmazza egy korábbi kormány tervezet, melyet a Tisza szerint a választás után újra elővenne a Fidesz
A tervek szerint 38 kórházat bezártak volna, mintegy 14 ezer aktív kórházi ágyat megszüntettek volna, a járóbeteg-szakrendelők számát pedig a jelenlegi 557-ről 221-re csökkentették volna.

