Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2018. November 28. 07:30, szerda | Belföld
Forrás: mti

A 2021-es népszámlálásról kezd tárgyalni a Ház

A 2021-es népszámlálásról kezd tárgyalni a Ház

Az Országgyűlés ma kezd tárgyalni a 2021-re tervezett országos népszavazás részleteiről.

A Ház aktuális kéthetes ülésének harmadik napja reggel 9 órakor kezdődik, a napirenden kilenc indítvány általános vitája szerepel.

A képviselők elsőként a Nemzeti Eszközkezelő Programban résztvevők otthonteremtésének biztosításáról szóló kormányjavaslatot értékelhetik, ezt követi a három év múlva esedékes cenzus tárgyalása. A kabinet erről szóló kezdeményezése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 2021 nyarán tarthatja a következő országos népszámlálást, amelyen ismét kötelező lehet a részvétel, azt internetes önkitöltéssel vagy interjús módszerrel kell végrehajtani, továbbá ki kell terjednie a lakások összeírására is.

Az ülésnap további részében terítékre kerülnek még a Miniszterelnökséget vezető miniszter javaslatai a kormányzati igazgatást szabályozó és a Hungary Helps Programról, valamint a magyar-székely összetartozás napjáról szóló indítvány is, amelyet a DK-n kívül közösen jegyeznek a parlamenti frakciók.

Az Országgyűlés csütörtökön további indítványok vitáival folytatja ülését, amely december 3-án, hétfőn - a második héten megszokott módon - kérdésekkel és azonnali kérdésekkel zárul.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát