Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2015. Július 03. 14:03, péntek | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

800 kilométert fut Kárpátaljáért

800 kilométert fut Kárpátaljáért

Hídvégi-Üstös Pál nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint hogy 800 kilométert fusson le alig több mint egy hét alatt a kárpátaljai turizmus fellendítéséért. Ma Pápán is járt.

A hosszútávfutó tegnap indult Kőszegről, ma dél körül járt városunkban. Az Esterházy-kastély előtt Unger Tamás alpolgármester köszöntötte a sportembert, aki az ukrajnai magyar lakta területekre kívánja felhívni az emberek figyelmét kimagasló teljesítményével. - Nem igaz az az állítás, hogy Debrecentől 150 kilométerre háború dúlna. Kárpátalján béke és szeretet van. A turisták az elmúlt évekhez hasonlóan mehetnek az Erdélyhez hasonlítható Kárpátaljára, ahol sokan a turizmusból élnek, így ha elmaradnak a magyar turisták, ők elveszítik megélhetésüket - mondta a sportoló.

Az „Együtt Kárpátaljáért Rákóczi nyomában” elnevezésű futásnak Kőszeg - Szombathely - Pápa - Bakonyszentlászló - Pákozd - Vác - Romhány - Szécsény - Gyöngyös - Vécs - Eger - Ónod - Szerencs - Sárospatak - Borsi - Kisvárda - Tarpa - Beregdaróc - Szatmárcseke érintésével Tiszaújlak lesz a célja, ahová jövő vasárnap fut majd beHídvégi-Üstös Pál. A Pápáról kivezető úton pápai fiatal futók is csatlakoztak a sportemberhez, aki naponta 60-100 kilométert tesz meg. Mint mondta, nem érzi túl fárasztónak a futást, egyedül a nagy meleg az, ami megnehezíti a dolgát.

Unger Tamás elmondta, a pápai önkormányzatot két kárpátaljai település, Beregrákos és Kajdanó kereste meg segítségkéréssel. - A Pápai Játékfesztivál főzőversenyének bevételét, 328 ezer forintot utaltunk a két magyarlakta településnek. Magyam is arra buzdítok mindekit, aki teheti, támogassa a kárpátaljai településeket - mondta az alpolgármester.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 13:00, péntek | Helyi

Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni

Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi

Közösségi tojásfa díszítés Pápán

Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.

2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi

Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi

Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.

2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi

Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki

A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.