Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2016. November 09. 13:36, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu

7,7 milliárdból logisztikai központot épít Veszprémben a Penny

7,7 milliárdból logisztikai központot épít Veszprémben a Penny

Veszprémben építi meg az ország harmadik logisztikai központját a Penny Market. Az ünnepélyes ásonyom ünnepséget szerdán délelőtt tartották meg.

Az új 26 500 négyzetméter összterületű logisztikai központ biztosítja az ellátási lánc zavartalan működését és közel 60 Nyugat-magyarországi Penny Market kiszolgálását - hangsúlyozta Jens Thilo Krieger, a cég ügyvezető igazgatója.

Silke Janz, a Penny Market logisztikai ügyekért felelős ügyvezető igazgatója elmondta, a beruházás 7,7 milliárd forintos fejlesztést jelent, aminek eredményeként a termékek gyorsabban juthatnak el az üzletekbe. A logisztikai központ létrejöttével 130 új munkavállalóra lesz szükség Veszprémből és térségéből a munkaerőpiac teljes palettájáról. A munkálatok várhatóan 10 hónapot vesznek igénybe a déli intézményközpont területén.

Fónagy János államtitkár hangsúlyozta, a Penny Market beruházása az emberek életminőségének javulását hozza magával, javítja a térség gazdasági életét. Emlékeztetett, a cég 20 éve működik Magyarországon, mára 207 üzlettel. Csak idén hét helyen nyitottak új egységet, ez azt bizonyítja, hogy a cég fejlődése folyamatos, ezzel együtt jó viszonyt ápolnak a magyar beszállítókkal.

Porga Gyula, Veszprém polgármestere az ünnepség kapcsán megjegyezte, vendégeink mindig megdicsérik a város szépségét, ez azonban véleménye szerint a elődök munkája. “Ennek megőrzése mellett fontos a folyamatos fejlődés” - húzta alá, hozzátéve, ezzel az itt működő vállalkozások is egyetértenek, akik folyamatosan fejlesztenek. “A Penny Market 20 éve sikeres Magyarországon, ami a cég bölcsességét mutatja, most is a legjobb döntést hozta, amikor az új logisztikai központ helyéről döntött” - tette hozzá a polgármester.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi

Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester

Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.

2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi

15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél

A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.

2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi

Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa

A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.

2026. Július 11. 09:34, szombat | Helyi

25 éves a pápai Bázisrepülőtér

„Legyen ez a jubileum egyszerre számvetés és új kezdet. Emlékeztessen bennünket arra, hogy a múlt értékei adják a jövő erejét, és hogy minden újabb siker azok munkájára épül, akik előttünk jártak”