Hírek
2012. December 06. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
560 lóerős Audi kombi sportos apukáknak
Az Audi elkészült az új RS6 kombival, az autó 560 lóerős motort kapott.
Leleplezte új szuperkombiját az Audi, a sportos családi modell az RS6-osból készült. A korábbi modell ötliteres, duplaturbós V10-es motorja átadta a helyét egy duplaturbós, négyliteres V8-asnak, amely többek között az Audi S8-asban és a Bentley Continentalban is dolgozik.
A motor csúcsteljesítménye 560 lóerő, legnagyobb nyomatéka 700 Nm. Ebben a motorban is megtalálható a hengerlekapcsoló technológia, vagyis alacsony terhelésnél csak négy henger dolgozik a nyolcból. A motorhoz nyolcfokozatú automata váltó és összkerékhajtás kapcsolódik, 100 km/h-s tempóra 3,9 másodperc alatt gyorsul az autó. 0,4 másodperccel jobb ez az idő, mint a BMW M5 szedán adata, a Lamborghini Gallardo LP560-4-től csak két tizeddel marad el.

Elődjénél 100 kilóval könnyebb az új kombi, amelynek hűtőrácsán ott virít a legendás quattro-logó. A karosszéria húsz százaléka alumíniumból készült, az átlagfogyasztás 9,8 liter. Az autóban két különálló hátsó ülést alakítottak ki, a hagyományos háromszemélyes pad opciós. Az értékesítés jövőre kezdődik.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld
MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt
Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

