Hírek
2017. Április 11. 13:52, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
400 diák együtt szavalta Petőfi versét
A Magyar Költészet Napja alkalmából több programot is rendeznek városunkban.
Délelőtt 11 órától Petőfi Sándor pápai diákévei alatt írt, első kiadásban megjelent versének, A borozónak közös szavalására invitálták az ifjúságot. Lampért Gábor szervezőtől megtudtuk, a közös versmondás örömének megélésén túl az irodalom szépségének megmutatása is célja volt a rendezvénynek, melyre négy középiskolából és két általános iskolából érkeztek diákok.
A Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központ délután kettő órára várta az irodalom és a zene kedvelőit közös versmondásra, éneklésre. Három órától a színházban a Buda halála című előadást adja elő a Csavar Színház.
17 órától a Jókai Mór Városi Könyvtárban folytatódnak a költészet napi programok:

Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi
Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán
2026. Március 13. 13:24, péntek | Helyi
Többször bántalmazta élettársát a 25 éves Pápa környéki férfi
2026. Március 13. 07:06, péntek | Helyi
Ujvári Szilvia és Forsthoffer Ágnes személyes kapcsolatáról ír a kormánypárti sajtó
A Mediaworks-höz tartozó Ellenpont cikke szerint Ujvári Szilvia korábban a kertészeti termékekkel foglalkozó Teklandnál dolgozott vezetői pozícióban, amely a Forsthoffer család érdekeltségébe tartozik.
2026. Március 12. 14:12, csütörtök | Helyi
38 kórház bezárását tartalmazza egy korábbi kormány tervezet, melyet a Tisza szerint a választás után újra elővenne a Fidesz
A tervek szerint 38 kórházat bezártak volna, mintegy 14 ezer aktív kórházi ágyat megszüntettek volna, a járóbeteg-szakrendelők számát pedig a jelenlegi 557-ről 221-re csökkentették volna.














