Hírek
2018. Április 24. 19:12, kedd |
Belföld
Forrás: mti
35 millió forintos bírságot kapott az egyik nagybank
Pénzforgalmi szabálysértések miatt 35 millió forint bírságot szabott ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a CIB Bank Zrt.-re.
A jegybank keddi tájékoztatása szerint a CIB Bank megsértette a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról szóló törvény, a pénzforgalom lebonyolításáról szóló MNB rendelet, valamint a fizetési számla váltásáról szóló kormányrendelet több előírását is.
A bank megsértette egyebek között a keretszerződés megkötését megelőző tájékoztatásra, a pénzforgalmi számla megnyitására, a fizetési művelet hibás teljesítéséért fennálló felelősségi szabályra, a hatósági átutalások teljesítésére, a teljesítési határidőre vonatkozó szabályra, a kedvezményezett ügyfelek fizetési számláján történő haladéktalan jóváírásra és megfelelő értéknap alkalmazására vonatkozó rendelkezéseket.
A bírság mellett a hitelintézetnek június 30-ig meg kell felelnie a pénzforgalmi jogszabályoknak.
A közlemény szerint az MNB a bank terhére értékelte, hogy a pénzforgalmi jogszabályokban foglalt előírások közül sokat megsértett, a jogszabálysértő állapot több esetben huzamosan, a hitelintézet szerződési feltételeit rögzítő dokumentumokba, informatikai rendszerébe, illetve belső eljárásrendjébe építetten állt fent. Szintén a bank terhére értékelték a nem haladéktalanul jóváírt fizetési műveletek nagy számát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld
Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados
Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

