Hírek
2021. Március 24. 10:14, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
31 illegális migránst állítottak elő a rendőrök Pápadereskénél
Baleset vezetett a lebukásukhoz Pápadereske közelében, az embercsempészt nagy erőkkel keresik.
Bejelentés érkezett a rendőrségre 2021. március 24-én, 7 óra 34 perckor arról, hogy a 834-es számú úton, a pápadereskei kereszteződésben egy traktor a hozzá kapcsolt pótkocsival felborult, miután egy őt előző kamionnal érintőlegesen ütközött. A lassú jármű szénát szállított, abból emberek másztak ki és futottak el, továbbá a sofőr is.
A kiérkező rendőrök a helyszínhez közel 25 személyt találtak (1 gyermek, 1 nő, 23 férfi), pár perccel később további 6 fiatal férfira bukkantak. Jogszerű magyarországi tartózkodásukat nem tudták hitelt érdemlően igazolni, mindannyian szír állampolgárnak vallották magukat. A baleset következtében közülük hatan megsérültek, a helyszínre érkeztek a mentőszolgálat munkatársai is.
Az embercsempész felkutatása – megerősített rendőri erőkkel – folyamatban van.
Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.



Police.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 06:38, csütörtök | Helyi
Idén is tart jótékonysági ételvásárt a Perutz!
A babgulyást és a pacalt 1000 forintos áron kínálják, a teljes bevételt jótékonysági célra fordítják.
2025. December 18. 06:00, csütörtök | Helyi
Száz adag meleg étellel várja a rászorulókat a DK Pápán
Szombaton 13 órától tartják az akciót, a párt Márton István utcai irodája előtt.
2025. December 17. 15:56, szerda | Helyi
Tinédzserek verekedését vették videóra a Kisligetben
A verekedésben többen is részt vettek, az egyik fiú édesanyja posztolta ki a balhéról készült videót.
2025. December 17. 15:30, szerda | Helyi
Két hatóság is körözte a 48 éves Pápa környéki férfit
A rendőrök a Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetbe szállították.

