Hírek
2023. Április 17. 07:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
25 baleset az elmúlt héten
A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén 2023. április 10-én 0 órától 2023. április 16-án 24 óráig összesen 12 személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, melyekből 4 súlyos, 8 pedig könnyű sérüléssel végződött - tájékoztatott a Veszprém Vármegyei Rendőrség facebook oldala.
A közúti közlekedési balesetekben 4 ember súlyosan sérült meg, míg 8 fő könnyebben. A fenti időszakban 25 anyagi kárral végződő közúti közlekedési baleset jutott a rendőrség tudomására.
A héten a Veszprém vármegyei rendőrök összesen 11 olyan járművezetővel szemben intézkedtek, akiknél felmerült az ittasság gyanúja.
A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság ismét felhívja a figyelmet, hogy a csapadékos időjárás miatt a vármegyében közlekedők fokozott figyelemmel, az út- és látási viszonyoknak megfelelően közlekedjenek! Óvatosan közelítsék meg a kijelölt gyalogos- átkelőhelyeket, hogy a csúszós úton is biztonságosan meg tudjanak állni! Az úgynevezett koccanásos balesetek elkerülése érdekében tartsanak a megszokottnál nagyobb követési távolságot!
Fontos, hogy a járművezetők mindig az időjárási, látási és útviszonyoknak megfelelően vezessék gépjárműveiket, próbáljanak meg alkalmazkodni a megváltozott útviszonyokhoz!
… hogy mindenki hazaérjen!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi
A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége
Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.
2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi
Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán
Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.
2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi
Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter
A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.
2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi
Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán
Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.

