Városlista
2025. december 20, szombat - Teofil

Hírek

2019. Szeptember 17. 08:16, kedd | Belföld
Forrás: mti

22 millió facsemetét ültetnek el tavasszal Magyarországon

22 millió facsemetét ültetnek el tavasszal Magyarországon

A magyar kormány élen jár az erdőtelepítésekben – tudatta Hidvéghi Balázs fideszes EP-képviselő az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.

A képviselő Strasbourgban, az uniós erdők helyzetéről tartott plenáris vitán kijelentette: rohanó világunkban nagy kincs az az alázat és gondolkodásmód, amivel az erdészek bírnak. Miközben ők gondozzák a faji sokféleség fenntartásának egyik zálogát jelentő erdőinket, a világ többségével ellentétben nem egy-két, hanem húsz-harminc év távlatában gondolkoznak.
Hozzászólásában Hidvéghi Balázs rámutatott: Magyarország területének több mint egyötöde erdő, illetve az erdősítési program keretében idén tavasszal további huszonkétmillió facsemetét ültettek el az erdészek. Erdőink nemcsak otthont, rejtekhelyet, táplálékot biztosítanak állatok és növények millióinak, hanem aktívan hozzájárulnak a környezetükben élő emberek életminőségéhez, a gazdaság és a vidék fejlődéséhez, és nem utolsósorban az éghajlat egyensúlyban tartásához – hangsúlyozta a képviselő. Hidvéghi Balázs közölte azt is, hogy a magyar kormány úgy döntött: további hatezer hektárral növeli a hazai erdőterületek arányát. Felszólalását zárva úgy fogalmazott: jó szívvel javasolja a többi uniós ország kormányának, hogy ezt a példát kövessék, és Európa fáival is legalább annyit törődjenek, mint távoli országok erdőségeivel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.

2025. December 19. 07:27, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az orosz vagyon felhasználását sikerült megakadályozni

A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker

2025. December 19. 07:21, péntek | Belföld

Lázár János leszlovákozott egy felvidéki magyar Tisza jelöltet

Lázár János miniszter egy interjúban szlováknak nevezte Strompová Viktóriát, a Tisza Párt felvidéki, magyar származású politikusát, ami éles vitát váltott ki.