Hírek
2018. Január 31. 11:12, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Támogatja a kormány a nemzetiségi hagyományok őrzőit
Összesen tizenhat Pápa környéki település német és cigány nemzetiségi önkormányzatait támogatja pályázati úton forrásokkal a kormány, nemzetiségi hagyományok megőrzését segítő programok szervezésében.
A ma délelőtti sajtótájékoztatón dr. Kovács Zoltán országgyűlési képviselő elmondta, nagyon sok német ajkút telepítettek ki Magyarországról a 72 évvel ezelőtt megkezdődött szomorú eseményekkor, ám maradtak, akik őrzik a hagyományt. Őket támogatja a kormány a nemzetiségi önkormányzatoknak nyújtott alaptámogatással, különböző feladatalapú támogatásokkal, valamint pályázatok útján. - Összesen a nemzetiségi önkormányzatok pályázatán a pápai választókerületben tíz millió forintot meghaladó összegben nyertek el forrást a német és a cigány nemzetiségi önkormányzatok, összesen 16 településen - mondta el a képviselő.
Pillerné Fódi Ilonától, a Veszprém Megyei Német Nemzetiségi Önkormányzat közösségének elnökétől megtudtuk, a Pápai Német Nemzetiségi Önkormányzat három pályázatot nyújtott be az idén, a nemzetiségi nap és az elűzetés évfordulójára tervezett programok megszervezésére, szépkiejtési verseny lebonyolítására, valamint a téli egyházi ünnepkörben tartandó programjaik megtartására. Mindhárom pályázat sikeres elbírálásban részesült, így összesen hatszázezer forint támogatást kapnak.
Ábrahám Tiborné, a Gannai Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke elmondta, ők is három pályázatot nyújtottak be, a nemzetiségi nap programjaira, német nemzetiségi tábor, valamint egy zarándoklat megszervezésére nyertek el összesen nyolcszázezer forintot.
Babits Emil, a Nagyteveli Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke elmondta, az általa vezetett önkormányzat háromszázezer forintot nyert pályázati úton a Német Nemzetiségi Fesztivál és Találkozó programjainak megszervezésére. Babits Emil az országos önkormányzatnak is tagja, megtudtuk tőle, 2014-ben három milliárd forintnyi pénzeszköz állt a Német Nemzetiségi Önkormányzat rendelkezésére, mely összeg az elmúlt négy évben megháromszorozódott.
Kovács Zoltán államtitkár az elmondottakhoz hozzátette, Pápa környékén komoly hagyományok kötődnek a német nemzetiséghez, melyeket nem szabad hagyni elveszni. Ebben a munkában komoly feladatokat végeznek a nemzeti önkormányzatok vezetői.
Az eseményre az országgyűlési képviselő meghívta a pályázati forrásokkal szintén gazdagodott Cigány Nemzetiségi Önkormányzat képviselőit is, ám egyéb okból kifolyólag nem vettek részt a sajtótájékoztatón.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 13:00, péntek | Helyi
Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni
Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi
Közösségi tojásfa díszítés Pápán
Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi
Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi
Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.
2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi
Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki
A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.

