Hírek
2016. Június 30. 07:12, csütörtök | Helyi
Pénteken ne akarjon ügyet intézni
A legtöbb hivatali iroda zárva tart a hét utolsó munkanapján, az egészségügyi dolgozók számára is munkaszüneti nap lesz. Ez a Köztisztviselők Napja.
A közszolgálati tisztviselőkről szóló törvény szerint a Közszolgálati Tisztviselők Napja: július elseje munkaszüneti nap.
A közigazgatási szerveknél, így a polgármesteri hivataloknál is július 1-je a Köztisztviselők Napja, munkaszüneti nap. A törvény rendelkezése értelmében ezért 2016. július 1-jén (pénteken) a pápai Polgármesteri Hivatal zárva tart. Kérjük Tisztelt Ügyfeleink megértését - írja Kanozsainé dr. Pék Mária címzetes főjegyző.
A Veszprém Megyei Adó- és Vámigazgatóság tájékoztatása szerint a Veszprémi központi ügyfélszolgálat, továbbá az Ajkai, és a Tapolcai kirendeltség zárva tart. A Pápai kirendeltségen 2016. július 1-én az adószakmai ügyek intézése szünetel, kizárólag vám, illetve jövedéki ügyek intézhetők.
Ezen a napon a kormányhivatalok is zárva tartanak.
A tisztiorvosi szolgálat tájékoztatása szerint július 1-je Semmelweis Nap, a magyar egészségügy napja, egyben az egészségügyi dolgozók számára munkaszüneti nap. Így ezen a héten, pénteken zárva lesznek a háziorvosi rendelők, a fogorvosi rendelők, a szakorvosi rendelők, a védőnői tanácsadók is. Az egészségügyi szolgáltatók a folyamatos egészségügyi ellátást július 1-én az ügyeleti rend szerint biztosítják. Ez vonatkozik a háziorvosi és a fekvőbeteg ellátásra is. A háziorvosi rendelők betegforgalmi bejáratánál, jól látható helyen fel kell tüntetni a legközelebbi felnőtt és gyermekorvosi ügyelet címét, telefonszámát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi
Prevenciós előadások a pápai kistérségben
Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.
2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi
Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét
Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.
2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi
Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben
A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.
2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi
Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó
A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.

