Városlista
2026. augusztus 5, szerda - Krisztina

Hírek

2016. Május 18. 09:36, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Megújuló egység Pápán

Megújuló egység Pápán

Immáron hatodik alkalommal szervezték meg Pápán az Ökumenikus Napot. Az időjárás idén sem volt kegyes, ám ez a hangulatot cseppet sem befolyásolta.

„Pünkösd a Lélek ünnepe. Azé a léleké, amely nem ismer korlátot és nem ismer lehetetlenséget. Azé a léleké, amely évszázadokig hamuban lappang, míg egyszer kitöltetik a zsarátnok mindenekre. Azé a léleké, amelynek végtelen árnyalatai, megfoghatatlan finomságai és alig kifejezhető erői vannak” - idézte Reményik Sándort Unger Tamás nyitóbeszédében, a VI. Pápai Ökumenikos Nap megnyitóján, a pápai Fő téren. A szemerkélő esőben az alpolgármester arról beszélt, hogy Pünkösd annak az egységnek, egymásra találásnak a jelképe, ami közös nyelvet adott az eltérő nyelveket beszélőknek, a másként gondolkodóknak, képessé tette őket arra, hogy megértsék az üzenetet, ezzel erőt adott és egységet teremtett. Megteremtette a kereszténységet. Unger Tamás szerint manapság számos veszély leselkedik erre az egységre, ezért is nagyon fontosak az ilyen rendezvények. - Kívánom, hogy ez az egység tartson ki, erősödjön, tudja magát megújítani, újra és újra megmutatni és csatlakozzanak hozzá minél többen - zárta gondolatait az alpolgármester.

A nyitóbeszédet követően került sor a délelőtti Floorball bajnokság eredményhirdetésére. Az eső miatt az összes többi programelem a katolikus iskola aulájába szorult, csakúgy, mint az elmúlt három évben, ám ez különösebben senkit nem zavart a jelenlévők közül, csupán a szervezőknek okozott némi fejtörést.

Az érdeklődők láthattak bábelőadást, a katolikus ovisok néptáncát, de a Refis diákok színdarabja is sikert aratott. A legkisebbek kézműves foglalkozásokon vehettek részt. Az idei évben is az egyik legkedveltebb programelem volt a bibliai és reformáció korabeli ételek kóstolása. Az idei ökumenikus nap is közös énekléssel, majd Istentisztelettel folytatódott. Orbán Attila evangélikus lelkész prédikációjában a felekezetek közötti összetartozás fontosságát hangsúlyozta. Az estet a Karneol zenekar koncertje zárta.

Címkék: ökumenikus nap

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 12:56, kedd | Helyi

Durva rolleres balesetet rögzítettek megyénkben - Videó

Egy váratlan közlekedési helyzet pillanatok alatt balesethez vezethet, ezért a rollerezőknek is kiemelten fontos a körültekintő, a körülményekhez igazodó közlekedés - figyelmeztet a Veszprém vármegyei rendőrség.

2026. Augusztus 03. 17:17, hétfő | Helyi

Hőség, energiaválság - Újabb intézkedéseket vezetett be az önkormányzat Pápán

A tartós kánikula és az országos harmadfokú hőségriasztás miatt újabb intézkedéseket vezetett be Pápa Város Önkormányzata és a Pápai Városüzemeltetési és Közszolgáltató Nonprofit Kft.

2026. Augusztus 03. 14:14, hétfő | Helyi

Nagy területen ég az aljnövényzet Külsővatnál

Nagy területet érint a tűz, amely egy romos épületre és szalmabálákra is áterjedt.

2026. Augusztus 03. 10:57, hétfő | Helyi

Országos vízipisztoly-csata és rekordkísérlethez csatlakozik a Pápai Várkertfürdő

Országos rekordkísérlet részese lehet a Pápai Várkertfürdő augusztus 8-án, szombaton.