Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2014. Szeptember 20. 10:48, szombat | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Richter Egészségváros a pápai Fő téren

Richter Egészségváros a pápai Fő téren

Az ingyenes családi program szűrésekkel, egészségügyi tanácsadással, ismeretterjesztő előadásokkal, fitnesz- és tornabemutatókkal kívánja felhívni a lakosság figyelmét a megelőzés jelentőségére.

E mellett a rendezvény támogatja a helyi kórházat is. A Richter Gedeon Nyrt. 2 millió forint alapadományt ajánl fel a Gróf Esterházy Kórház és Rendelőintézeti Szakrendelő számára, melyet a résztvevők minden szűrés, tanácsadás, meghallgatott előadásért járó adományponttal növelhetnek, pontonként 300 forinttal. Minél aktívabban cselekszik tehát valaki saját egészségéért, annál nagyobb mértékben járul hozzá a kórháznak szánt adomány gyarapításához.Végül a pápaiak 2.001.900 forintot gyűjtöttek össze a helyi egészségügyi intézménynek, ami így 4.001.900 forinttal lett gazdagabba a nap végére. Az adományt Beke Zsuzsa, a gyógyszergyártó vállalat PR- és kormányzati kapcsolatok vezetője nyújtotta át Vörös Ibolyának.

A megynyitón dr. Áldozó Tamás és dr. Vörös Ibolya kórházigazgató is köszöntet mondott a Richer Gedeonnak, hogy Pápára hozt ezt a remek kezdeményezést. A polgármester úgy fogalmazott, hogy a pápai kórház a miénk, érzelmileg kötődünk hozzá, hiszen ott születünk és gyógyulunk. A mai nap pedig alkalmas arra, hogy ezt a kötődést tovább erősítsük, hiszen a Richter Gedeonnak köszönhetően mi is hozzájárulhatuk a kórház gyarapításához.

Vörös Ibolya arra bíztatott mindekit, hogy használja ki azokat a lehetőségeket, melyek ma a pápai Fő téren elérhetők. - Tegyünk minél többet az egészségünkért. Az ehhez hasonló programok a jövőben egyre nagyobb szerepet fognak kapni és nagy segítségünkre lesznek abban, hogy az egészségünket meg tudjuk őrizni. A főigazgató szerint nagyon nagy dolog az a felajánlás, amit a Richter Gedeon tett a pápai kórház javára, hiszen tudjuk, hogy az egészségügy mennyire alulfinanszírozott. A felajánlott összegből modern műtéti eljáráshoz használt laporoszkópos egységhez szükséges monitor és operációs rendszer tartozékokat vásárol a kórház - mondta el Vörös Ibolya.

Dr. Zalai Károly, a Richter Gedeon Nyrt. PR főmunkatársa elmondta, a Richter Egészségvárosok rendezvényei arról szólnak, hogy oktassunk és szűrjunk. - Az elmúlt hat évben 37 helszínen körülbelül 92 ezer szűrést végeztünk és mintegy 160 millió forint adományt adtunk a kórházaknak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi

A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége

Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.

2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi

Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán

Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.

2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi

Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter

A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.

2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi

Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán

Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.