Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2020. Október 06. 22:05, kedd | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápa-ma.hu

20 fő alatt a fertőzöttek száma Pápán

20 fő alatt a fertőzöttek száma Pápán

Ugyanakkor a járványügyi elkülönítések száma növekedett, ami arra enged következtetni, hogy újra növekedhet az aktív esetszám.

Az elmúlt napokban tapasztalt csökkenés mutatkozik meg a mai, október 6-ai járványügyi számadatokból is, jelentősnek mondható a zárlat alatt állók számának mérséklődése és a járványügyi megfigyelés alá vont személyek számának csökkenése, csupán az elkülönítő határozatok száma emelkedett, ami viszont a következő napokban eredményezheti az igazolt fertőzöttek számának növekedését - írja a Pápa-ma.hu.

A számok nyelvén mindez az alábbiakat jelenti: 17-re csökkent a hatályban lévő zárlatok száma, miután a hatóság az elmúlt 24 órában 1 zárlatot rendelt el (az érintett személy elkülönítés alatt állt már), ugyanakkor 6 fő zárlatát feloldotta.

9 pápai elkülönítését rendelték el és járványügyi elkülönítésről szóló határozatot nem oldottak fel hétfő délután óta, így az elkülönítésből zárlat alá helyezett személlyel együtt összesen 8-cal, 25-ről 33-ra nőtt az elkülönítettek száma.
Jelentős belső dinamizmus mutatkozik a járványügyi megfigyelés alatt állók számában, az elmúlt 24 órában 33 személy esetében adtak ki ilyen határozatot és 47 fő megfigyelése járt le, vagyis 14-gyel kevesebben vannak megfigyelés hatálya alatt.

Jelenleg összesen 119 karantén van hatályban a hétfői 130 helyett. A koronavírus-fertőzés augusztusi megjelenése óta városunkban összesen 1035 főt érintett a járvány, az elrendelt karanténhatározatokból eddig 916-ot oldottak fel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.