Hírek
2024. Július 08. 10:43, hétfő |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
2 órán belül 2x fogták az ittas sofőrt a pápai rendőrök
A rendőrök 2024. július 5-én reggel a Nagygyimót és Pápa közötti útszakaszon állítottak meg egy autót.
A járművet egy középkorú Pápa környéki sofőr vezette. Leheletén alkoholszag érződött, és a vizsgálat eredménye is alátámasztotta, hogy ittas állapotban ült a volán mögé. A mért értéknek megfelelően az egyenruhások közigazgatási bírsággal sújtották és 8 büntetőpontot kapott - írja a Police.hu.
Két órával később - szabadon bocsátását követően - ismét autóba ült, és ezúttal a Nagygyimót és Csót közötti útszakaszon igazoltatták. Az ismételt közigazgatási bírságon túl 6 büntetőponttal is gazdagodott a férfi.
Felhívjuk a figyelmet, hogy Magyarországon továbbra is ZÉRÓ tolerancia van érvényben! Szeszes ital fogyasztása után tilos a volán mögé ülni!
Te ne tedd! … és utasként se ülj be olyan sofőr autójába, akiről tudod, hogy ittasan vagy bódultan kíván vezetni!
… hogy mindenki hazaérjen!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi
Prevenciós előadások a pápai kistérségben
Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.
2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi
Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét
Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.
2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi
Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben
A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.
2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi
Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó
A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.

