Hírek
2018. Január 31. 05:00, szerda |
Sport
Forrás: mti
18 játékossal kezdi a felkészülést Európa Kupára a vízilabda-csapat

Február 12-től 18 játékossal készül az Európa Kupa hazai selejtezőjére Märcz Tamás, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya.
A magyar szövetség honlapjának keddi beszámolója szerint a szakember ezúttal egy teljes hetet együtt dolgozhat a kerettel, mivel a világligában - ahol legutóbb a spanyolokat győzte le - szabadnapos lesz a világbajnoki ezüstérmes együttes.
"A spanyolok ellen szereplő csapat öt játékossal egészül ki, csatlakozik Decker Attila, Kovács Gergő, Német Toni, Salamon Ferenc és Angyal Dániel. Az edzések és a négy mérkőzés kiváló lehetőséget biztosítanak számunkra ahhoz, hogy taktikailag előbbre lépjünk" - fogalmazott Märcz Tamás, aki a hétvégén Molnár Tamás társaságában a római LEN-ülésen járt.
"Az edzők korábban arról beszéltek egymás között, hogy jó volna, ha bizonyos tornákra, ahol minden nap kell játszani, a tizenhárom helyett tizenöt játékost nevezhetnének, és ez szóba került itthon az elnökségi ülésen is - nos, az Európa Kupában rögvest lehetőségünk lesz erre. Ez jó. Az olimpia az más, ott kétnaponta kell vízbe ugrani, ugyanakkor ennek ellenére sem hiszem, hogy ez a tizenegy játékos lesz a járható út, az sokkal inkább egy belekényszerített történet, ami idővel majd megváltozhat" - számolt be az olasz fővárosban történtekről.
Märcz Tamás csapata február 15. és 18. között sorrendben Grúzia, Románia, Spanyolország és Franciaország ellen játszik az Európa Kupa selejtezőjében Kecskeméten.
A magyar válogatott kerete:
Kapusok: Decker Attila (RacioNet-Honvéd), Nagy Viktor (Szolnoki Dózsa), Vogel Soma (FTC-PQS Waterpolo)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (ZF-Eger), Bátori Bence (Szolnoki Dózsa), Bedő Krisztián (ZF-Eger), Erdélyi Balázs (A-Híd OSC-Újbuda), Jansik Szilárd (FTC-PQS Waterpolo), Jansik Dávid (Szolnoki Dózsa), Kovács Gergő (ZF-Eger), Német Toni (FTC-PQS Waterpolo), Manhercz Krisztián (FTC-PQS Waterpolo), Mezei Tamás (Szolnoki Dózsa), Salamon Ferenc (A-Híd OSC-Újbuda), Török Béla (FTC-PQS Waterpolo), Vadovics Viktor (PannErgy-Miskolci VC), Vámos Márton (FTC-PQS Waterpolo), Zalánki Gergő (Szolnoki Dózsa)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 17. 07:39, hétfő | Sport
Angol Ligakupa - Szoboszlaiék elbukták a döntőt
A Szoboszlai Dominikkal felálló Liverpool címvédőként 2-1-es vereséget szenvedett a Newcastle Unitedtől a labdarúgó Angol Ligakupa vasárnapi döntőjében.
2025. Március 16. 08:37, vasárnap | Sport
Ausztrál Nagydíj - Norris nyerte a kaotikus idénynyitót
Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a kaotikusan alakult Forma-1-es idénynyitó Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben.
2025. Március 15. 08:53, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - Tóth Barna mesternégyest ért el, fölényesen nyert a Paks
2025. Március 14. 07:15, péntek | Sport
Európa-liga - Nyolc között a Manchester United és a Tottenham is
A Manchester United és a Tottenham Hotspur is hazai sikert aratva jutott tovább a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntős párharcainak csütörtöki visszavágóin.