Hírek
2022. Augusztus 15. 13:42, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
156 gyorshajtót szűrtek ki a rendőrök megyénkben a razzia során
Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) 2022. augusztus 8-14. között Speed elnevezéssel hirdetett fokozott ellenőrzést, amelyhez a magyar rendőrség is csatlakozott.
A rendőrség Magyarország egész területén fokozott sebességellenőrzést végzett, köztük Veszprém megyében is. A kampány tehát ezúttal a járművek gyorshajtó vezetőinek kiszűrésére irányult. A gyorshajtás a legelterjedtebb jogsértés és a legfőbb baleseti ok, melynek jelentős szerepe van a személyi sérüléssel járó balesetek bekövetkezésében. A közlekedésrendészeti munkatársak célja, hogy a sofőrök tartsák be a közlekedési szabályokat, és ezáltal javuljon a közlekedésbiztonsági helyzet.
A Veszprém megyei rendőrök az ellenőrzések időtartama alatt 156 gyorshajtót szűrtek ki a forgalomból. A sebességtúllépőkkel szemben 36 esetben helyszíni, míg 50 esetben közigazgatási bírságot szabtak ki. Az egyenruhások 13 sofőr ellen szabálysértési feljelentéssel éltek, 57 esetben pedig az objektív felelősség elve alapján tették meg a szükséges intézkedéseket a jogsértők szankcionálására.
A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság kéri a járművezetőket, hogy minden esetben tartsák be a megengedett sebességhatárokat!
Fotó: Rendőrség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 13:00, péntek | Helyi
Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni
Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi
Közösségi tojásfa díszítés Pápán
Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi
Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi
Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.
2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi
Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki
A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.

