Hírek
2019. Március 26. 12:43, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
14 fát kivágnak, 28-at ültetnek Borsosgyőrön
A tavalyi évben kezdődött meg a településrész főutcáján a rendezése.
A páratlan oldalon kivágták a túlnőtt, veszélyessé vált fákat, majd újakat ültettek, most pedig a páros oldalon végeznek hasonló beavatkozást. Máté István önkormányzati képviselő örömét fejezte ki, hogy hatvan év után megújul és egységes képet kap a településrész főutcája. A páros oldalon ugyan a felsővezetékek nem voltak veszélyben, de a túlnőtt egyedek így is okoztak problémát, korábban az egyik fa például rádőlt az egyik házra, továbbá a fák cseréje nyomán tágul tér az utcában és egységessé is válik a kép - magyarázta a képviselő.
Bakó István, a Városgondnokság igazgatója elmondta, a tavalyi évben 49 díszfával pótolták a kivágott egyedeket, most a páros oldalon 28 gömbmeggyet fognak elültetni, a kivágott 14 fa helyett. Az így kapott faanyag egyik része erőműben végzi, a másik része pedig segélyként kerül kiszállításra a településrészeken.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi
Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt
Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.
2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi
A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját
Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.
2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi
Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján
A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.
2026. Június 21. 19:04, vasárnap | Helyi
Ivóvízcsapokat és párakaput helyeztek ki Pápán a kánikula idejére
A nyári hőségben a felfrissülést és a megfelelő folyadékpótlást segítik azok az ivóvízcsapok és a párakapu, amelyeket a Pápai Vízmű Zrt. helyezett ki a város több pontján.

