Hírek
2022. December 12. 10:24, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Rendőrség
1331 szondázásból mindössze 4 lett pozitív a rendőrségi razzia során
Veszprém megyében is fokozottan ellenőrizték a járművezetőket 2022. december 5. és 11. között.
Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata Műveleti Csoportjának (ROADPOL) éves ellenőrzési terve alapján került sor Magyarországon – így Veszprém megyében is - az Alcohol & Drugs elnevezésű ellenőrzésre. Az egy hét során a rendőrségi akció elsősorban az ittas vagy bódult állapotban lévő járművezetők kiszűrésére irányult.
A Veszprém megyei rendőrök összesen 1331 sofőrrel szemben alkalmaztak alkoholszondás ellenőrzést, amelyek közül összesen 4 mutatott pozitív eredményt. Az egyenruhások az egyik járművezetővel szemben 30.000 forint közigazgatási bírságot szabtak ki, a másik három ellen pedig büntetőeljárást kezdeményeztek – vezetői engedélyük bevonása mellett - járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének gyanúja miatt.

Az akció során további 81 szabálysértővel szemben jártak el a járőrök, közülük 14 ember kapott közigazgatási bírságot, mert nem használták a biztonsági övet, 28 fő ellen helyszíni bírságot szabtak ki, például kézben tartott mobiltelefon használata, elsőbbség meg nem adása miatt.
További 8 sofőrt feljelentettek egyéb szabálysértés (lejárt műszaki érvényesség, gyermekbiztonsági rendszer használatának elmulasztása) elkövetéséért, illetve összesen 31 embert figyelmeztetésben részesítettek kisebb fokú szabályszegésekért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 08:48, vasárnap | Helyi
Takács Péter és Ujvári Szilvia már hivatalosan is jelöltek
A Tisza és a Fidesz jelöltjének pillanatok alatt összegyűlt az indulásukhoz szükséges 500 aláírás, de a DK és a Mi Hazánk is megtöltötte az íveket a nap végére.
2026. Február 21. 11:54, szombat | Helyi
A Tisza és a Fidesz is összegyűjtötte az induláshoz szükséges ajánlásokat
A Tisza Párt elnöke szerint rendszerváltó hangulat fogadta az aktivistáikat, mindenhol tömegek álltak sorba, hogy aláírhassák az íveket. Orbán Viktor azt írta: "Nagyok vagyunk, erősek vagyunk és győzni fogunk!"
2026. Február 20. 19:19, péntek | Helyi
Gulyás Gergely Pápán: megkezdődött a kampány, komoly tétje van a választásnak
2026. Február 20. 11:21, péntek | Helyi
Két autó karambolozott Kupon
A Fő utca és a Malom utca kereszteződésénél történt baleset ma délelőtt.

