Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2023. Január 19. 11:21, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Ügyészség

12 éves lánnyal került intim viszonyba egy 24 éves férfi, az egyik Pápa környéki faluban

12 éves lánnyal került intim viszonyba egy 24 éves férfi, az egyik Pápa környéki faluban

Szexuális visszaélés bűntette miatt emelt vádat a Pápai Járási Ügyészség azzal a 24 éves férfival szemben, aki az egyik Pápa környéki faluban egy tizenkettedik életévét betöltött lánnyal került intim kapcsolatba.

A vádirat szerint a tizenkettedik életévét már betöltött, de tizennégy év alatti sértett a saját akaratából létesített szexuális kapcsolatot a vádlottal, aki tisztában volt a lány életkorával.

A sértett beleegyezésétől függetlenül szexuális visszaélésért felel ugyanis az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez, vagy ilyen személyt arra bír rá, hogy mással szexuális cselekményt végezzen.

Az ügyészség a vádiratában az elkövetővel szemben felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását és a pártfogó felügyeletének elrendelését indítványozta, egyben arra is indítványt tett a Pápai Járásbíróságnak, hogy a vádlottat végleges hatállyal tiltsa el minden olyan foglalkozás gyakorlásától vagy egyéb tevékenységtől, melynek keretében kiskorú nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezné vagy ilyen személlyel egyéb hatalmi, befolyási viszonyban állna.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi

Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán

2026. Március 13. 07:06, péntek | Helyi

Ujvári Szilvia és Forsthoffer Ágnes személyes kapcsolatáról ír a kormánypárti sajtó

A Mediaworks-höz tartozó Ellenpont cikke szerint Ujvári Szilvia korábban a kertészeti termékekkel foglalkozó Teklandnál dolgozott vezetői pozícióban, amely a Forsthoffer család érdekeltségébe tartozik.

2026. Március 12. 14:12, csütörtök | Helyi

38 kórház bezárását tartalmazza egy korábbi kormány tervezet, melyet a Tisza szerint a választás után újra elővenne a Fidesz

A tervek szerint 38 kórházat bezártak volna, mintegy 14 ezer aktív kórházi ágyat megszüntettek volna, a járóbeteg-szakrendelők számát pedig a jelenlegi 557-ről 221-re csökkentették volna.